Osnovna škola "Dr. Franjo Tuđman" Beli Manastir

Raspored pisanih provjera

Sukladno PRAVILNIKU O NAČINIMA, POSTUPCIMA I ELEMENTIMA VREDNOVANJA UČENIKA U OSNOVNOJ I SREDNJOJ ŠKOLI, vremenik pisanih provjera samo je okvirni plan te je podložan promjenama. Stoga podsjećamo učenike da redovito provjeravaju vremenik unutar aplikacije eDnevnik.

Raspored informacija
"Mravci - znalci"

Priručnik za pomoćnike u nastavi  za rad s djecom s teškoćama u razvoju

Priloženi dokumenti:
Ucimo zajedno.pdf

Sigurnost na internetu

Kampanja za zaustavljanje seksualnog nasilja nad djecom

1. sat

2. sat

3. sat

4. sat

5. sat

6. sat

Naš YouTube kanal

Upisi.hr

Beli Manastir
Beli Manastir je centralno mjesto Baranje i smješten je u njezinom sjeverozapadnom dijelu; u podnožju brda Banska kosa. U sastav grada ulaze još i prigradska naselja Šećerana, Šumarina i Branjin Vrh. Naselje Beli Manastir ima površinu od 36,88 km², a Grad Beli Manastir 62,84 km².
Važnost smještaja grada na sjecištu dviju državnih prometnica, odnosno izgradnja transeuropskog koridora C5 koji ima prvo (jedno od 5 na području države) čvorište u Hrvatskoj na području grada Belog Manastira, osigurat će u budućnosti značajnu prometnu povezanost.

Brojnim investicijama koje su bile na području grada postignut je urbani izgled i podignuta razina života uopće. Na svakom je koraku vidljivo ulaganje; uređenje gradskih ulica, izgradnja kanalizacije, pinifikacija, izgradnja pješačko-biciklističkih staza, poboljšanje i izgradnja javne rasvjete, uređenje Gradske knjižnice i kino dvorane te izgradnja nove regionalne tržnice i nastavno-športske dvorane. Beli Manastir dobio je i svoj prvi hotel - hotel Patria. Najvažniji projekt je izgradnja Poslovne zone čime Beli Manastir zaista postaje grad za budućnost.

Beli Manastir službeno je proglašen gradom 29. studenog 1961. godine. U srednjem vijeku tu je bio samostan (Pel-Monoštor). Barokna župna crkva sv. Martina, građena 1777. godine, obnovljena je u XIX. XX. st. Parohijska crkva iz 1759. godine ima vrijedne arhitektonske elemente iz XVIII. st. (bačvasti drveni svod, ikonostas). Otkrivena su dva prapovijesna naseobinska sloja sa zemunicama. U obnovljenoj crkvi sv. Martina nalazi se nova oltarna slika sv. Martina, djelo akademskog slikara Nevenka Letića, te kip Marije Pomoćnice. Pored crkve nalazi se i obnovljeni župni dvor. Dan grada Belog Manastira i crkveni god sv. Martina obilježava se 11. studenog. Turistički najzanimljivije mjesto na području Belog Manastira je lokalitet Lojmir na kojem se nalaze ostaci "Pel Monoštora".

Najposjećenija mjesta su: obližnje 228 metara visoko Bansko brdo, popularno izletište i vidikovac, te športsko- rekreacijski objekti s bazenima na području samoga grada. Od manifestacija u gradu ističe se Baranjska jesen. Baranjski riblji paprikaš (fiš-paprikaš) i baranjska vina dio su tradicionalne gastronomske ponude. Uzvišenje Bansko brdo sa svojim vinogradima glavni je izletišni prostor neposredne gradske okolice.

Darija Klaričić-Veg, prof.