Natjecanja / Slobodne aktivnosti
Županijsko natjecanje iz ekologije
Autor: Sonja Jakobfi, 6. 3. 2012.

Stotinu sudionika, 80 učenika i 20 mentora okupilo se jučer u OŠ "Tin Ujević" na županijskom natjecanju iz ekologije. To je ujedno najveći broj sudionika ovog natjecanja, a prvi put sudjeluju OŠ Draž i OŠ "Dr. Franje Tuđmana", ističe prof. Srećko Ivković, od jučer novi ravnatelj te škole, koja je već tradicionalno, 17 godina zaredom, domaćin ekokviza.

A da je ovo doista zahtjevno natjecanje potvrđuje prof. Jadranka Sabljak, predsjednica Županijskog povjerenstva natjecanja. "Prvi dio natjecanja sastoji se od power point prezentacija tema koje učenici sami biraju. Riječ je o temama koje se tiču biološke raznolikosti, ekoloških problema, zaštite spomeničke baštine. Ovaj put teme su licitarska srca, utjecaj soli na faunu u vodi, bunari, obrada zemlje i mnoge druge", kaže Sabljak. Slijedio je pismeni test iz prirode, biologije, kemije, vjeronauka i geografije. Deset najboljih ekipa ide na usmeni dio natjecanja, a od njih se biraju predstavnici OBŽ-a za državno natjecanje u Zadru.

U uvodom dijelu programa nastupila je dramska skupina nižih razreda, mali pjevači "Englezi", a priređena je i modna revija s kostimima od ekomaterijala. Program je pripremila učiteljica Snježana Udarević u suradnji s kolegicama iz razredne nastave.

OŠ „Dr. Franjo Tuđman“  Beli Manastir predstavljali su slijedeći učenici:

Luka Mihaljević, 5.r
Ana Marjanović, 6.r.
David Guyla Šimon, 7. r.
Tena Murk, 8.r.

Ukupno smo osvojili bodove za  8. mjesto. Osobito smo ponosni na naš projekt, pod nazivom „Otrovni plodovi našeg kraja“  s kojim smo po broju bodova bili treći. Ovo nam je naše prvo pojavljivanje na ovakvom natjecanju, kao što i navodi vijest iz Glasa Slavonije, te smo zadovoljni poretkom, ali nagodinu ćemo biti iskusniji te se nadamo i  boljem rezultatu.

Eko grupa

Izvor: Glas Slavonije